Affiliate Marketingde Başarının Sırrı: Odaklı Ziyaretçi.

Affiliate Marketing aslında bakıldığında dışarıdan çok kolay yapılabilecek bir iş gibi görünebilir. Fakat işin içine girdiğinizde öyle olmadığını anlarsınız. Çünkü tanıttığınız ürünün satışını yapmak öyle sanıldığı kadar kolay olmaz. Son zamanlarda Google un Adwords sisteminde birçok kişinin hesaplarını kapatması bu sıkıntıyı bir kat daha arttırdı. Bu sayede para kazanan pazarlamacılar da ciddi gelir düşmesinden yakınıyorlar.

Peki bu sorunu aşmanın yolu varmıdır?

Tabiki vardır. Dünyada hiçbir sistem rakipsiz olmadığı gibi, hiç bilinmeyen sistemler etkin ve doğru kullanıldığında, hayal edemeyeceğiniz gelirlere kavuşma imkanını size sağlar. Google Adwords sisteminde yayınlayamadığınız ürün tanıtımınlarını herhangi bir blog açarak tanıtma imkanına kavuşabilirsiniz. Aslında geleceğin en büyük meslekleri arasında yer alan blogculuk da burada bir kez daha önem kazanıyor.

Blogumuzu açtık ama odaklı ziyaretçiyi nereden bulacağız?

Aslında işin püf noktası budur. İsterseniz odaklı ziyaretçiyi kısaca açıklayayım. Odaklı ziyaretçi, bir ürünü yada hizmeti alma isteğinde bulunan yada ürünü gördükten sonra hiç aklında yokken alma isteği ortaya çıkan ziyaretçidir. Evet yanlış duymadınız, bir ziyaretçi hiç aklında yokken de o ürünü alabilir. Fakat bunun için birkaç özel analiz gerekiyor. Mesela Google trends, hangi ülkenin hangi şehrinde hangi kelimenin hangi tarihlerinde aradığına, o kelimeyi arayan kişinin cinsiyetine kadar çok detaylı bilgileri bize sunuyor. Burada araştırma yaparken bakmamız gereken şey, o kelimeyi arayan ziyaretçi hangi ürünü alır yada hangi ürünleri alma olasılığı çok yüksektir? İşte bu tip bilgilerle kendimize, tanıtmak istediğimiz ürünle alakalı müşteri profili çıkarırız ve ona göre blogumuzda yazılar yazar ve ürün tanıtımları yaparız. Yazdığınız her yazıdan sonra Google sizi farketmeye başlar ve üst sıralara çıkmaya başlarsınız ve insanlar sizin blogunuzu görmeye başlar. Site trafiğiniz artar ve şunu unutmayın gerçek ziyaretçi de zaten onlardır. Yani odaklı ziyaretçi. İşte size para kazandıracak müşteriler onlardır.

Peki ama blogumu Google ilk sayfada göstermek çok zaman almazmı?

Aslında bu soru seçtiğiniz ürün ve rekabetle alakalı birşeydir. Eğer seçtiğiniz konu diet, zayıflama ise, tabiki Google ilk sayfa olmak kolay değildir. Fakat unutmayın, imkansızda asla değildir! Blogunuzu Google da üst sıralara çıkarmanın yolu her zaman SEO dan geçer. Burayı tıklayıp SEO nun ne olduğunu okuyabilirsiniz. SEO uygulanmış bir site ile SEO uygulanmamış bir site arasında %800 gibi net farklar olduğunu biliyoruz. Websitesi olan herkesin SEO ile ilgili birşeyler karıştırmasında fayda vardır. Çünkü gerçek, 0 maliyetli ve kesinlikle bize para kazandıracak Odaklı Ziyaretçi blogunuza SEO uygulandığında gelmeye başlar.


Bol kazançlar.

Affiliate Marketingde Başarının Sırrı: Odaklı Ziyaretçi.” üzerine 2 düşünce

  1. Serdar

    Bir seo uzmanı olarak yazdığınız şeylere kelimesi kelimesine katılıyorum.Aslında site kurmaya çalışan insanlarımız seo faktörü,rekabet gibi şeyleri düşünmeden direkt olarak olaya atlama düşüncesindeler.Bu yüzden dünyada trash site,yani çöp site dediğimiz site tarzları çok fazla.Anlayana çok güzel bir yazı olmuş,tebrik ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir