Bloglardan Para Kazanmak

Öncelikli olarak blog yazarak para kazanmanın temelde 2 yöntemi vardır. 1.si Affiliate marketing de, 2.si ise Adsense İle Para Kazanma yöntemi dir. Bu arada bu 2 yöntemin ne olduğunu öğrenmek için altı çizili linkleri tıklamanız yeterli. Blogunuzda örneğin zayıflama ile ilgili yazılar yazdığınızı varsayalım. 1. ci yöntemde isterseniz blogunuzda zayıflama ürünü satışını yapıp komisyon kazanırsınız, 2. yöntemde de isterseniz Adsense kodunuzu alıp sitenize yerleştirirsiniz ve her reklam tıklandığında para kazanmaya devam edersiniz. Yada her 2 sini aynı anda da blogunuzda uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemler çok ciddi paralar kazanmanızı sağlar. Fakat birkaç önemli ayrıntıyı atlarsanız da kesinlikle kazanamazsınız. İlk olarak websitesi kurmak bu konuda bilmeniz gereken en önemli şeydir. Sakın telaş yapmayın. Bu zamana kadar bende hep html yada kod bilgisi olmadan nasıl site yaparım telaşında olduğumdan, uzun bir süre bende site yapamamıştım. Fakat öyle ürünlerle tanıştım ki, sadece 15 dk da hayal dahi edemeyeceğiniz siteleri yapmayı öğrendim. Site kurmak ile ilgili raporumu okuyabilirsiniz. Site kurmak ile ilgili makalemi okuduğunuzu varsayarak 2.ci kısıma geçiyorum. Site kurmayı öğrendikten sonra sitenizi yazdığınız alanda (örneğimiz zayıflamaydı) Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktan geçiyor. Size az önce tavsiye ettiğim üründe, bunu bedava nasıl yapacağınızı da anlatmış zaten.

Google da üst sırada çıkmamızın amacı sizinde tahmin edeceğiniz üzere, sitenize daha fazla ziyaretçi alarak satmak istediğiniz ürünleri daha çok kişiye ulaştırmak. Tabi daha fazla odaklı ziyaretçi:para! Bu kazanç yönteminde yapılması ve unutulmaması gereken şey, blogunuza düzenli yazılar yazmanızdır. Sitenize düzenli içerik eklenmesi sayesinde arama motorlarında farkedilir ve kaliteli site olarak algılanmasını sağlar. Yine burada kesinlikle dikkat etmeniz gereken şey, sitenize kopya olan içerikleri asla koymamanızdır. Yani başkalarının sitelerinde yazan içerikleri, kendi sitenize kopyala-yapıştır mantığıyla iş yaparsanız, Google amca sizi farkeder ve blogunuza kopyacı site muamelesi yapar.

Yapmanız gerekenleri sıralayalım:

Sizde göreceksiniz ki bu yaptığınızın faydasını çok yakın bir zaman da alacak ve gerçekten hayal dahi edemeyeceğiniz paraları kazanacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir