Cpa nedir? Ne kadar kazandırır?

Konumuz Cpa, yani Cost Per Action. Bu sistem Affiliate Marketing in bir dalı olmakla birlikte, bu sistemler içerisindeki en fazla kazandıran yöntemlerden birisidir. Bu sebeple Cpa in ne olduğunu anlamak için öncelikle Affiliate Marketing den haberdar olmak gerekir. Yoksa tıklayın ve haberdar olun.

Evet, Affiliate Marketing in ne olduğunu bildiğimize göre Cpa e geçebiliriz. Cpa de temel amaç, Affiliate Marketing de olduğu gibi gerçek bir ziyaretçiyi belirlenen websitesine kendi affiliate linkimiz ile yollamaktır. Fakat burada klasik Affiliate Marketing den bir fark bulunuyor. Onu da şu şekilde açıklayabiliriz. Cpa de temel amaç, gönderdiğimiz ziyaretçinin ilgili websitesinde birşey satın almadan, sitedeki bir formu doldurmasını sağlamaktır. Ziyaretçi sitedeki formu doldurduğu an, sizde belirlenen ücreti anında hesabınızda görürsünüz. Hemde öyle az miktarlar kazanmazsınız bu sistemde. Örneğin form başına 5 ila 50 dolar arası. Şaşırtıcı değilmi?

Şimdi sadece bir form doldurtmakla para mı kazanılır demeyin. Sizin yolladığınız gerçek ziyaretçi o siteye girer ve ihtiyacı olan ürün ün kendisine indirim yaptığını görür ve formu doldurması karşılığında ya ürünü indirimli alacağı söylenir ya da küçük deneme kutusu verileceği söylenir.Yani aslında burada kullanıcının da kazancı söz konusudur. Bu yüzden insanlar o basit formu doldurmakta tereddüt etmezler. Aşağıda basit bir Cpa sitesinden örnek veriyorum sizlere.

Yukarıda ok ile gösterdiğim gibi bir diş temizleme ve parlatma aparatının ücretsiz denemesi için kullanıcıdan isim, soyisim, mail, telefon gibi basit bilgiler istenmiş. Kullanıcı bu formu doldurduğu an sizde belirlenen miktardaki komisyonunuzu alırsınız. Bu sistemde de atlanmaması gereken en önemli nokta, aynı Affiliate Marketing de olduğu gibi siteye gönderilen ziyaretçinin odaklı olmasıdır. Yani yukarıdaki siteye ancak ve ancak diş problemi olan kişileri yollamalısınız ki, o formu doldursun ve sizde para kazanın.

Size Cpa hakkında Türkiye de hiçbir yerde bulamayacağınız şu altın bilgileri de vereyim.

 • Cpa sitelerinin reklamını vermek için asla Google Adwords ü kullanmayın. Bunun 2 sebebi var. İlki, Adwords genelde Cpa sitelerini fazla afilli bulduğu için reklamların yayınlanmasını kabul etmez (Fakat Yahoo kabul ediyor). İkincisi, Adwords ün kabul ettiği bir Cpa sitesi olsa da, bu şekilde iyi miktarda para kazanamazsınız.
 • Cpa sitelerinin satışını yapmak için, mutlaka ve mutlaka özel 0 maliyetli yöntemler kullanın. Örneğin, otomatik ve 0 maliyetli çalışan bir sistem yaratın!

Üstteki madde nasıl olacak diye soranlara, bu işi başarmış bir arkadaşımızın yazdığı kitabı alıp uygulamalarını tavsiye ederim.

Cpa Ne kadar Kazandırır?

Bu blogda özellikle şu yada bu kadar kazanacaksınız demem. Fakat gerçekçi bir hesapla, otomatiğe bağlanmış bir Cpa sistemiyle ayda en az 1500$ kazanabilirsiniz. Bunun nasıl olduğu gibi teknik ayrıntıları ve açıklamaları öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Cpa İle Nasıl Kazanılır Öğrenmek İçin Tıklayın

Cpa nedir? Ne kadar kazandırır?” üzerine 4 düşünce

 1. mami

  cpa nedir dendiği zaman en alakalı akılda kalıcı karışık olmayan bir biçimde anlatmışsınız. sıradan bir affiliate nin ilk aklına gelecek olan müşteriye ulaşmak için adwords kullanacağını düşünmesi olur herhalde. ama adwords ün bu iş için uygun olmadığını belirtmeniz çok faydalı olmuş. teşekkür ederim.
  cpaultimatom ürününün en son versiyonu yakında satışa sunulacak. bunuda ben haber vereyim.

 2. murat

  Bilgilendirme için teşekkürler keşke üye olunacak yerli ve yabancı cpa sitelerinden birkaç örnek verseydiniz.

 3. Geri izleme: Yeni Cpa Affiliate Networkleri | İnternetten Para Kazanmak, Para Kazanmak, İnternetten Kazanmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir