E-Ticarette Gelişim Raporu

Türkiyede 2005 yılında oturmaya başlayan eticaret hızlı bir yükşeliş trendiyle 2011 verilerine göre kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. 2005 yılında 1,75 milyar tl olan alışveriş tutarı 2011 yılında 21 milyar tl yi aşmış görünüyor. Acaba şuan itibariyle 2012 de nasıl bir tablo bekliyor onu da yakında öğreneceğiz. Aşağıdaki tablolar bunu güzel açıklamış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eticaretteki bu devasa artış girişimciler açısından dikkatle takip edilmesi ve fırsatların değerlendirilmesi gerekn konuları arasında yer alıyor.Peki neden eticaret bu hızla büyüyor? Yada başka bir deyişle neden insanlar online alışveriş yapıyor? Bu sebepler başlıca şöyle sayılabilir:

  • Normal hayattaki mağazalardan daha uygun fiyatlı olması
  • Ödemelerdeki çeşitlilik ve esneklik
  • İnternet kullanımındaki belirgin artışlar
  • Kişisel bilgisayarların artık her evde olması
  • Eticaretin güven vermeye başlaması ve teknolojik gelişimi olarak sıralanabilir.

 

Bu yazıyı okuyorsanız sizde ya internet girişimlerine meraklı kişilersiniz yada bu işi hali hazırda yapan.. Eticaret artık dikey anlamda ilerliyor ve bu anlamda çeşitlik ve farklılık yaratan kişiler ciddi anlamda ciro yapıyorlar. Yani kendinize iyi bir tedarikçi bularak iyi bir eticaret sitesiyle örneğin sadece tesbih satabilirsiniz! Doğru reklam ve kullanıcıya tanıtımıyla internet üzerinden satılmayacak bir ürün olmadığını iddia ediyorum. İnternetten sanal yada fiziksel tüm ürünler satılabilmekte ve ciddi potansiyel bulunmaktadır. Harekete geçen girişimciler pastadan payına düşeni alıyor, sizde iyi bir ürün seçimiyle kazanabilirsiniz. Bol kazançlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir