Onaylı Mail Listelerinin Affiliate Pazarlamadaki Önemi

Affiliate marketing de yüksek miktarlarda ve otomatikleşmiş kazançlar elde etmenin yolu orta vadeli işler yapmaktan geçiyor. Yani affiliate sistemlerini kısa vadede düşünerek kalıcı kazançlar elde edemeyiz. Peki ne yapmalıyız? Uzun soluklu kazanç elde etme yollarından birisi de kesinlikle onaylı mail listelerine sahip olmaktır. Bu yöntem en eski affiliate pazarlama yöntemlerinden biri olmakla birlikte, hala geçerliliğini yitirmemiş, ender kazanç sistemlerinden birisi olarak yerini korumaktadır.

ePara Kazanmak Blog sitesinin yani bu sitenin sağ tarafında ben ücretsiz bir kurs veriyorum örneğin. Bu kursu size vermem için ilgili kişilerin mail listeme kaydolmaları gerekiyor. Hem kullanıcılar benim hazırladığım mail leri düzenli olarak alacaklar, hemde ben internet sitemle alakalı kullanıcılara ulaşmış olacağım. Ve istediğim zaman bu kullanıcılara ürün tanıtımları yapabileceğim. Yani görüldüğü gibi uzun soluklu kazanç mekanizmalarının başında gelen ve hala çok revaçta olan bir yöntemden bahsediyorum.

Bu sistemler ilgili net bir istatistik paylaşmak istiyorum. Mail listenize onaylı olarak kaydolan her 100 kişiden 20 si sizin tanıttığınız ürünü almaktadır! Bu anlattığıma çok dikkat edin. Adwords de %2-3 satış oranı yakalandığında bu inanılmaz geliyor değilmi? İşte onaylı mail marketing de bu oran adwords un tam 10 katı yani %20 satış oranında. Peki neden bu oran bu kadar yüksek? Aslında bunun cevabı çok basit. Kimse alakalı olmadığı bir konu için ücretsiz ekurs almaz yada alakalı ücretsiz bir ürün.. Yani bu ziyaretçilerin neredeyse tamamı odaklı ziyaretçidir! Ayrıca bu sahip olduğunuz konu ile alakalı mail listesini yıllarca kullanabilirsiniz. Ve ne zaman o konuda iyi bir ürün çıksa, hemen bir mail hazırlayarak yüzlerce kişiye duyurabilir ve satışlarınızı katlayabilirsiniz.

Dünyanın lider onaylı mail marketing şirketi olan ve benim bizzat kullandığım Aweber i şiddetle öneriyorum. Bu konu ile ilgili yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. İnternetten para kazanma konusunda önereceğimiz en iyi yöntem satış ortaklığı ve mil pazarlama çalışması ortak olarak yapıldığında ciddi gelirler elde etmenize fayda sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir